image description

Kontakt Botkyrkas hemtjänst

Vill du ansöka om hemtjänst ska du ringa 08-530 610 00 och be att få prata med en biståndshandläggare.

 

​Hallunda
Telefon: 070-180 62 79
Tf  enhetschef: Anette Pihl tel. 0708-89 19 55, e-post: annette.phil@botkyrka.se
 
Norsborg och Tre källor
Telefon Tre Källor: 070-183 63 16
Norsborg: 070-183 63 17
Enhetschef: Margit Salomaa, tel. 0701-83 54 60, e-post: margit.salomaa@botkyrka.se 
 
Römossen, Akvarellen
Telefon: Römossen: 070-187 01 92
Akvarellen: 072-742 98 00 

Enhetschef: Emma Hannu , tel. 0708-89 20 72, e-post: emma.hannu@botkyrka.se

Alby och Fittja
Telefon Alby: 070-815 56 85
Fittja: 070-183 29 99
Enhetschef: Ikram Hassan, tel. 0708-86 11 45, e-post: ikram.hassan@botkyrka.se
 
Tumba, Orren, Segersjö, Grödinge
Telefon Tumba: 072-245 56 80
Orren: 072-742 63 30
Segersjö: 070-183 63 18
Grödinge: 070-183 63 12
Enhetschef: Cathrine Coulianos, tel. 0730-71 53 80, e-post: cathrine.coulianos@botkyrka.se
Biträdande enhetschef: Renita Åström, tel. 0708-89 18 25, e-post renita.astrom@botkyrka.se
 
Tuna, Storvreten
Telefon: Tuna Inre: 076-772 36 50
(Gäller hemtjänsttagare på Samaritvägen, Tunavägen, Över- och Nedergårdvä-gen, boställsvägen, hemmanvägen och prästgårdsvägen, Fältvägen, Fridhems-vägen, Gärdesvägen, Landbovägen, Nackdalavägen, Vallvägen, Örtugsvägen)
Telefon Tuna Yttre: 070-183 63 28
(Gäller Bruket hemtjänsttagare på Vretarna, Sedelvägen, Solhöjden, Munkhät-tevägen, Myntvägen, Hamra gård)
Telefon Storvreten: 070-823 99 94
Enhetschefer: Linn Bodén, tel. 070-180 62 78, e-post: linn.boden@botkyrka.se och Linda Andersson, e-post: linda.andersson1@botkyrka.se
 
Nattpatrull
Enhetschef: Tuire Hattula, tel: 0761-27 81 53, e-post: tuire.hattula1@botkyrka.se
 

Senast uppdaterad 2017-03-13