Störningsinformation:
Kokningsrekommendation av dricksvatten för boende i Tullingeberg
Dölj meddelande
26 aug
Botkyrka
info@repliken.se

Sagovandring med Teaterklubben Repliken i Hågelbyparken

För tredje året i rad går vi en uppskattad sagovandring i Hågelbyparken, där vi gestaltar tre sagor i klassisk stil. Barnen går med våra sagoberättare på en magisk vandring i sagans värld. Peruker och rekvisita används för att gestalta personerna i sagorna. Ett magiskt sagorep håller barnen i under vandringen och har man fantasin med sig så kan man se märkliga saker på vägen.

Från ca 4 år och uppåt är en bra ålder. Barnen går själva med på vandringen som tar ca 50-60 minuter beroende på hur mycket frågor barnen har, under tiden kan ni föräldrar njuta av en kopp kaffe på Anna Giertz om ni inte själva gillar sagor. Då är ni välkomna att gå med fast på lite avstånd.
Efter sagovandringen bjuder vi på frukt och saft.

Mer information
Datum: 26 augusti 2018
Tid: 15:00 - 16:00
Ort: Botkyrka
Plats: Hågelbyparken
Kontakt: Teaterklubben Repliken, info@repliken.se
Pris: Gratis, men begränsat antal platser
Skriv ut
Senast uppdaterad: 27 april 2018