NYTT! Lördagsmys på Tullinge bibliotek

Välkommen stora och små!

Är det inte så lätt att få med dig dina barn på biblioteksbesök? Kanske kan du locka dem med annat än böcker och få samtidigt lite kvalitativ tid med dem? Varje lördag väntar pysselbordet på er uppdukat med enklare pyssel. Istället för att se ditt barn spela dator kan du låna våra nya brädspel för hela familjen. Kom och mys hos oss!
Varje lördag mellan 11:00-14:30
OBS! Vissa lördagar har vi fler aktiviteter. Håll utkik!

lördag 25 maj
kl. 11:00 - 14:30

Kategori

 • Övrigt
 • Bibliotek
 • Barn
 • Målgrupper

 • Familj
 • Barn
 • Biljettinformation

  Gratis

  Arrangör

  Inka

  Länk

  Kontaktperson

  tullinge.bibliotek@botkyrka.se

  08-53062920

  Entré och lokal tillgänglig för rullstol
  Toalett tillgänglig för rullstol