Vi är Botkyrka

Vi är Botkyrka bjuder åter igen in till en glittrande festlig heldag i Hågelbyparken.

Vi är Botkyrka bjuder för sjätte året i rad in till en glittrande festlig heldag i Hågelbyparken. Kom och upplev fantastiska artister och prova på alla roliga sport och kulturaktiviteter. Över trettio föreningar och andra aktörer från kultur- och idrottslivet i Botkyrka tar plats i parken under parollen Vi är Botkyrka och bidrar till ett program som erbjuder något för alla. Botkyrkas kultur- och idrottsstipendier delas ut under högtidliga former. Välkomna till Vi är Botkyrka! Programmet presenteras på hemsidan www.viarbotkyrka.selänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster längre fram i vår.

Hågelbyparken
söndag 25 aug
kl. 12:00 - 16:00

Kategori

 • Festival
 • Bibliotek
 • Prova-på
 • Musik
 • Scen
 • Barn
 • Målgrupper

 • Familj
 • Alla
 • Ny i Sverige
 • Barn
 • Biljettinformation

  Fri entré

  Arrangör

  Botkyrka kommun

  Länk

  Kontaktperson

  kultfri@botkyrka.se

  08-530 61000

  Entré och lokal tillgänglig för rullstol
  Toalett tillgänglig för rullstol