Dans, lek , sommar och sol

Välkomna till utomhusaktivitet där barnen chans att testa på kullerbyttor på mattor , akrobatik, hopp, danssteg och lekar i det fria!
Fika ingår.

Ute i den fria, på Fittja äng, vid sjön. Till härlig sommarlåtar. Vi ska ger barnen chans att testa på kullerbyttor på mattor , akrobatik, hopp, danssteg och improvisationsövningar och användning av olika dans och gymnastik redskapet: rockringar, bollar sjalar. Projektet innehåller: -Dans och gymnastik pass -Fika -Lekar. Avgiftsfritt. Dropp in.Vi reserverar oss dock till max 12 barn per gruppaktivitet.

Värdshusvägen 5
söndag 18 aug
kl. 14:00 - 16:00

Kategori

 • Lov
 • Sport
 • Konst
 • Barn
 • Dans
 • Målgrupper

 • Barn
 • Ung
 • Alla
 • Familj
 • Arrangör

  Natalia Michajlovna Vrighed

  Länk

  Kontaktperson

  nataliawrighed@yahoo.se

  0768696724