Tabarnak med Cirque Alfonse

En cirkusfest för hela familjen. Liveband, gastkramande akrobatik, humor och sång. En upplevelse ni bara inte får missa! Kanadensiska succékompaniet Cirque Alfonse återvänder till Sverige!

Tabarnak med Cirque AlfonseEn cirkusfest för hela familjen. Liveband, gastkramande akrobatik, humor och sång. En upplevelse ni bara inte får missa! Kanadensiska succékompaniet Cirque Alfonse återvänder till Sverige med nya föreställningen Tabarnak! Presenteras över jul och nyår på Hangaren. Cirque Alfonse är ett kompani som också är en familj. I det lilla samhället där de växte upp i Quebec var bykyrkan den centrala samlingsplatsen. Där samlades folk för alla möjliga tillställningar. Ordet tabarnak betyder tabernakel, platsen där det välsignade nattvardsbrödet förvaras i kyrkan, men ordet används också som en svordom i Quebec. Showen Tabarnak däremot är en sällan skådad folkfest som inte lämnar någon oberörd!
Läs mer på: https://www.subtopia.se/tabarnak-cirkusforestallning-pa-hangaren-27-dec-2019-6-jan-2020/länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Albyvägen 38
lördag 04 jan
kl. 15:00 - 16:15

Kategori

 • Scen
 • Konst
 • Sport
 • Musik
 • Övrigt
 • Lov
 • Målgrupper

 • Ny i Sverige
 • Senior
 • Ung
 • Alla
 • Familj
 • Biljettinformation

  Pris: 395 280 för barn och unga (upp till 26år) + studerande + pensionärer

  Länk

  Arrangör

  Subtopia

  Länk

  Kontaktperson

  Biljetter@subtopia.se

  0859907572

  Entré och lokal tillgänglig för rullstol
  Toalett tillgänglig för rullstol