Annorlunda Julbord i bruksmiljö - Tumba Bruksmusem

Välkommen att boka årets härligaste julbord med en kulturminnesmärkt inramning och med ett noga urval av julbordets specialiteter med hållbarhetsfokus. Bokningsbara luncher och middagar från 2-19 december om minst 10 personer.

Ni välkomnas till Tumba Bruksmuseum med en varm kopp kryddad äppelmust och bruksrostade mandlar. Från pappersverkstan förflyttar vi oss till Oxhuset där kocken beskriver julbordets specialiteter med hållbarhetsfokus i en stämningsfull och kulturminnesmärkt miljö. Bokningsbara luncher och middagar från 2-19 december om minst 10 personer. För mer information www.tumbabruksmuseum.selänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Röd glittrig julgranskula i grangren
Sven Palmes väg
torsdag 19 dec
kl. 11:00 - 20:00

Kategori

 • Övrigt
 • Målgrupper

 • Alla
 • Biljettinformation

  Vi tar endast emot förbokade sällskap på minst 10 personer. För lunch och middag 2-19 december. Ring 08-519 553 46

  Länk

  Arrangör

  Tumba bruksmuseum

  Länk

  Kontaktperson

  info@tumbabruksmuseum.se

  08 519 553 46