Stockholms Stadsmission - vad gör dom?

Studiebesök med STF Botvid på Stadsmissionens huvudkontor där vi får inblick i Stadsmissionens verksamhet.

Stockholms stadsmission har ett flertal verksamhetsområden ”för ett mänskligare samhälle” Vi får information och inblick i de olika områdena: Hemlöshet, Arbetsintegration, Migration och Integration, Barn o unga, Utbildning, Äldre. Alltså inte bara Grillska huset vid stortorget.

torsdag 14 nov
kl. 13:00 - 14:30

Kategori

 • Övrigt
 • Målgrupper

 • Alla
 • Biljettinformation

  Senaste datum för anmälan: 09/11 Deltagande är gratis men frivillig gåva till Stadsmissionens verksamhet mottages tacksamt. Samling: Stadsmissionens huvudkontor, Årsta kl 12:50 För mer information och anmälan: Bo Eriksson 070-6258862 eller till stfbotvid@stfturist.se

  Länk

  Arrangör

  Bo Eriksson

  Länk

  Kontaktperson

  stfbotvid@stfturist.se

  070-6258862