• Startsida
  • / Nyhetsarkiv
  • / Tack till alla som besökte och medverkade på Vi är Botkyrka-festivalen!

Tack till alla som besökte och medverkade på Vi är Botkyrka-festivalen!

Tack! Vi Är Botkyrka-Festivalen vill rikta ett stort och varmt tack till alla fantastiska föreningar, aktörer, artister och till helgens underbara publik! Tillsammans gjorde ni festivalen till en succé!

Fler är 7 000 Botkyrkabor med grannar och vänner kom till Vi är Botkyrka-festivalen sista helgen i augusti! De tre scenerna i Tullinge, Alby och i Hågelbyparken bjöd på mingel, möten och ett maxat program med fantastiska artister och massor av grymma idrotts- och kultur-prova-på. Tack för gott samarbete; Riksteatern, Botkyrkabyggen och Mitt Alby.

Välkomna tillbaka nästa år i augusti 2017!

Botkyrka-festivalen

Foto:Tobias Fischer

Skriv ut
Senast uppdaterad: 28 juni 2017