Störningsinformation:
Eldningsförbud från torsdag 13 augusti kl. 12.
Dölj meddelande
Stäng meddelande

Programmet för Seniorveckan klart

Flyer för seniorveckan

Nu är programmet för seniorveckan 2018 klart och fyllt av aktiviteter för seniorer som filmvisning, föreläsning av Karin Laserow känd från Bytt är bytt och stickkafé. Aktiviteter för bildning, för smakupplevelser och för rörelse och motion.

- Vi vill rikta ett stort tack till alla medborgare och föreningar som varit delaktiga att ta fram detta späckade program och som är engagerade för att erbjuda seniorer detta hav av aktiviteter. Nu hoppas vi på att många av Botkyrkas seniorer får oväntade möten, ny kunskap och hissnande upplevelser, säger kultur- och fritidsnämndens ordförande Robert Aslan och vård- och omsorgsnämndens ordförande Tuva Lund.

Läs hela programmet genom att klicka på länken längst ner.

Skriv ut
Senast uppdaterad: 22 augusti 2018