Anmäl dig till nästa dialog om Tullinges framtid

Vi satsar på att utveckla centrala Tullinge tillsammans med dig som bor, äger fastighet eller driver verksamhet i Tullinge. Nu är det dags för anmälan till uppföljande dialoger som äger rum i början september.

Dialogarbetet inleddes med en första idévecka i slutet av maj. Då genomfördes en första dialog med fördjupade, kreativa workshops.

Utifrån resultatet från den första idéveckan har tre idéskisser arbetats fram. Om du vill tycka till om dessa skisser är du välkommen att delta i nya dialoger under vecka 36. Då finns följande workshopstillfällen att välja på:
Tisdagen den 5 september klockan 18.00-21.00 eller onsdagen den 6 september klockan 18.00-21.00.

Plats: Nyängsvägen 3b i Tullinge centrum, i lokalen bredvid biblioteket.

Det är värdefullt om du som deltog vid det första dialogtillfället har möjlighet att delta även i det fortsatta dialogarbetet under dialogvecka 2.

Varmt välkomna!

Skriv ut
Senast uppdaterad: 24 augusti 2017