• Startsida
  • / Nyhetsarkiv
  • / Nu kan du anmäla dig till årets Expedition Botkyrka, ledarskapsprogram för unga

Nu kan du anmäla dig till årets Expedition Botkyrka, ledarskapsprogram för unga

Expedition Botkyrka är ett ledarskapsprogram som identifierar, stärker och lyfter unga talanger i Botkyrka.

Programmet riktar sig till dig mellan 15 och 25 år. Det är en plattform och språngbräda för unga ledare och entreprenörer som vill utvecklas, få utlopp för sin kreativitet och sina idéer och som vill vända problem till lösningar.

Fram till den 15 september kan du ansöka till Expedition Botkyrka 2016/17. Du anmäler dig via länken under rubriken Läs mer till höger på sidan. Programmet startar med en utbildningshelg 17-18 september och avslutas med en 48-timmarstävling. Vinnarlaget i tävlingen får 10 000 kronor.

Läs mer

Anmäl dig till Expedition Botkyrkalänk till annan webbplats

Expedition Botkyrka

Vinnare i Expedition Botkyrkas avslutande 48-timmarstävling

Skriv ut
Senast uppdaterad: 28 juni 2017