Utbildning i offentlig upphandling

Botkyrka kommun erbjuder ett utbildningstillfälle 16 maj till alla företagare som vill veta mer om hur man svarar på anbud från offentlig verksamhet. Kursledare är Anders Kuylser, Upphandlingschef i Botkyrka kommun.

Tid: Tisdag 16 maj kl. 17:00-19:00

Plats: Xenter, Utbildningsvägen 3, 147 40 Tumba

Anmälan: Skicka din anmälan till foretag@botkyrka.se senast fredag den 12 maj. Vänligen ange ditt namn, företag samt branschtillhörighet.

Utbildningen riktar sig till dig som är företagare och som vill öka chansen att ta del av arbeten som offentlig sektor upphandlar. Genom såväl praktisk tillämpning i att lämna anbud som en genomgång av vilka regler som gäller vid offentlig upphandling, får du ökad kunskap i vad du kan göra för att bli leverantör eller underleverantör. Missa inte chansen att ta del av tips, goda råd och möjligheten att ställa frågor inom just ditt specifika branschområde.

Varmt välkomna!

Handläggare
Skriv ut
Senast uppdaterad: 15 augusti 2017