Inbjudan - Höstens Näringslivsforum

Höstens Näringslivsforum med fokus på Botkyrkas företagsklimat

Vi hälsar Botkyrkas företagare varmt välkomna till höstens Näringslivsforum och en dialog kring företagsklimatet i kommunen. Med avstamp i Svenskt Näringslivs presentation av årets rankingresultat för Botkyrka kommun, bjuder vi in till runda-bordssamtal för att diskutera förbättringsområden tillsammans med såväl tjänstemän som politiker. Forumet är ett tillfälle för dig som är företagare att tillsammans med kommunrepresentanter och politiker vara delaktiga i utvecklingen av näringslivet i Botkyrka. Denna halvdag är tillägnad konstruktiva och kreativa dialoger i syfte att ständigt förbättra företagsklimatet i kommunen. Representanter från Svenskt Näringsliv kommer närvara och Stockholms Handelskammares VD, Maria Rankka, ger oss en spännande inblick i framtidens företagande.

TID: Onsdag 27 september, kl. 08:30-13:00

PLATS: Subtopia (Loftet), Rotemannavägen 29, Alby

ANMÄLAN: Skicka din anmälan till foretag@botkyrka.se senast måndag den 25 september. Vänligen uppge namn samt företaget du representerar. 

Fri entré och parkering

Skriv ut
Senast uppdaterad: 7 augusti 2017