• Startsida
  • / Nyhetsarkiv
  • / Business Arena 2017 Nordens ledande mötesplats för aktörer inom fastighets- och samhällsbyggnadssektorn.

Business Arena 2017

Nordens ledande mötesplats för aktörer inom fastighets- och samhällsbyggnadssektorn.

Bild

Botkyrka kommuns monter

Den 20:e till 21:a september var det återigen dags för representanter från kommuner, fastighetsbolag, investmentbolag & konsulter att samlas på Business Arena. För tredje året i rad var Botkyrka kommun representerad med egen monter där både näringslivsenheten och samhällsbyggnadsförvaltningen närvarade. Botkyrkas monter var välbesökt och det fanns ett stort intresse bland besökarna att höra om Botkyrkas kommande projekt, som i år demonstrerades genom en interaktiv skärm. Business Arena genererade många nya möten och kontakter.

Årets upplaga av mässan alla rekord då man bl.a. hade över 7000 besökare och antalet deltagande kommuner hade ökat till 36 stycken.

 

ba

Jessica Drugge, näringslivssamordnare, Rana Malaki, näringslivsstrateg & Anna Anderberg, näringslivschef

Skriv ut
Senast uppdaterad: 3 oktober 2017