Utbildning i offentlig upphandling

Botkyrka kommun erbjuder ett utbildningstillfälle 28 november till alla företagare som vill veta mer om hur man svarar på anbud från offentlig verksamhet. Kursledare är Anders Kuylser, Upphandlingschef i Botkyrka kommun.

Tid: Tisdag 28 november kl. 17:00-19:00

Plats: Kommunhuset (Lokal: Stange plan 2), Munkhättevägen 45, Tumba

Anmälan: Skicka din anmälan till foretag@botkyrka.se senast fredag den 24 november. Vänligen ange ditt namn, företag samt branschtillhörighet.

Utbildningen riktar sig till dig som är företagare och som vill öka chansen att ta del av arbeten som offentlig sektor upphandlar. Genom såväl praktisk tillämpning i att lämna anbud som en genomgång av vilka regler som gäller vid offentlig upphandling, får du ökad kunskap i vad du kan göra för att bli leverantör eller underleverantör. Missa inte chansen att ta del av tips, goda råd och möjligheten att ställa frågor inom just ditt specifika branschområde.

Varmt välkomna!

Bild
Skriv ut
Senast uppdaterad: 27 oktober 2017