Störningsinformation:
Eldningsförbud i Stockholms län / Fire Ban in Stockholm County
Dölj meddelande

Vill du bli inspirerad, knyta nya affärskontakter och nätverka?

 OBS! Eventet är inställt, vid frågor kontakta näringslivsenheten på foretag@botkyrka.se.

Botkyrka kommun bjuder in dig som är nyregistrerad eller nyinflyttad företagare under 2017 till ett kostnadsfritt informationsmöte där du får träffa organisationerna nedan, som kan underlätta för dig som företagare. Sen håller Sixten Engström den uppskattade föreläsningen ”Framgångsrikt entreprenörskap”. Vi ser fram emot att få träffa dig så anmäl dig redan i dag!

Tid: Tisdag 13 februari, kl. 17:00 – 19:00

Plats: Xenter, Utbildningsvägen 3, Tumba.

Anmälan: Skicka din anmälan till foretag@botkyrka.se senast 8 februari.

bild

Program
17:00-17.10
Välkommen, Anna Anderberg, Näringslivschef i Botkyrka kommun

17:10-17:40 Företagarna Botkyrka-Salemlänk till annan webbplats, NyföretagarCentrum Botkyrka-Huddingelänk till annan webbplats, Almilänk till annan webbplats samt Xenterlänk till annan webbplats presenterar sina verksamheter

17:40-18:10 Mingel samt tilltugg

18:10-19:00 Sixten Engström föreläser om ”Framgångsrikt entreprenörskap”

Varmt välkommen!

Skriv ut
Senast uppdaterad: 12 februari 2018