Stäng meddelande

Inbjudan - Affärskvinnans nätverk

Välkommen till årets första träff för affärskvinnans nätverk onsdag den 30 maj. Denna gång är lunchens föreläsare Pia Anderson, varumärkesexpert, som kommer tala under temat: "bygg det goda varumärket, så blir kunden er bästa säljare."

Två gånger per år arrangerar NyföretagarCentrum Botkyrka-Huddinge i samarbete med Botkyrka- och Huddinge kommun, en lunchträff för kvinnliga entreprenörer. Känner du ett starkt behov av att veta vart företaget är på väg, vilka ni är, vad som skiljer er från andra och varför kunderna väljer just er? Funderar du även på hur ni ska ta er an hållbarhet och digitalisering och hur du får med dig alla medarbetare? Då är detta ett tillfälle för dig.

Tillsammans med Pia, den nya boken ”Bygg det goda varumärket” och digitala övningspaket bygger ni varumärket 360° i samtliga kontaktytor med kund, sätter varumärket i kropp och själ på alla medarbetare och hittar ett helt nytt koncept som gör er fria från konkurrens.

Tid: onsdag 30 maj

Plats: Folkes, Sjödalstorget 1, Huddinge

Anmälan: skickas till inger.wickbom@nyforetagarcentrum.se

SEB bjuder på en lättare lunch.

Bild
Skriv ut
Senast uppdaterad: 27 april 2018