Stäng meddelande

Utbildning i offentlig upphandling

Botkyrka kommun erbjuder ett utbildningstillfälle 26 november till alla företagare som vill veta mer om hur man svarar på anbud från offentlig verksamhet. Kursledare är Peter Norén, Upphandlingschef i Botkyrka kommun.

Tid: Måndag 26 november kl. 17:00-19:00

Plats: Kommunhuset (Lokal: Alytus plan 2), Munkhättevägen 45, Tumba

Anmälan: Skicka din anmälan till foretag@botkyrka.se senast torsdag den 22 november. Vänligen ange ditt namn, företag samt branschtillhörighet.

Utbildningen riktar sig till dig som är företagare och som vill öka chansen att ta del av arbeten som offentlig sektor upphandlar. Genom såväl praktisk tillämpning i att lämna anbud som en genomgång av vilka regler som gäller vid offentlig upphandling, får du ökad kunskap i vad du kan göra för att bli leverantör eller underleverantör. Missa inte chansen att ta del av tips, goda råd och möjligheten att ställa frågor inom just ditt specifika branschområde.

Vi bjuder på kaffe och macka.

Varmt välkomna!

 

Bild
Skriv ut
Senast uppdaterad: 1 november 2018