Stäng meddelande

Information till företag om anbud från offentlig verksamhet

Måndag den 26 november hölls årets sista utbildningstillfälle för företag i offentlig upphandling. Ett utbildningstillfälle som hålls ett par gånger per år och riktar sig till Botkyrkas företagare.

Utbildningen riktar sig till företagare som vill öka chansen att ta del av arbeten som offentlig sektor upphandlar. För att underlätta för dig som företagare när du ska svara på anbud från offentlig sektor har vi samlat praktiska tips, information kring ny lag om e-faktura från april 2019, relevanta kontaktuppgifter samt annan nyttig information.

Den samlade informationen hittar du under våra länkar.

Under 2019 planerar vi för att eventuell ha en branschspecifik djupdykning i ämnet, så håll utkik efter dessa datum efter årsskiftet.

Skriv ut
Senast uppdaterad: 28 november 2018