Stäng meddelande

Lär dig söka bygglov och tillstånd – 11 mars

Vilka nya e-tjänster har lanserats och vad innebär dessa för dig som företagare? Den 11 mars bjuder Botkyrka kommun in dig som vill öka förståelse för och kunskap kring bland annat bygglovsprocessen.

Välkomna till ett kostnadsfritt informationstillfälle som riktar sig till dig som är företagare, eller står i startgroparna att starta eget, och behöver veta mer kring vad som behöver anmälas till kommunen innan start av verksamhet, hur du bör gå tillväga när det är dags att till exempel bygga om eller kanske vill sätta upp en fasadskylt med ditt företagsnamn. Kom och ställ dina frågor direkt till företrädare för plan, bygglov samt miljö.

Tid: Måndag 11 mars kl. 17:00-19:00

Plats: Xenter, Utbildningsvägen 3 i Tumba. Konferensrummet.

Anmälan: Skicka din anmälan till foretag@botkyrka.se senast torsdag den 7 mars.

Skriv ut
Senast uppdaterad: 27 februari 2019