Störningsinformation:
Eldningsförbud i Stockholms län
Dölj meddelande

Kom till gymnasiernas öppna hus

Det är dags att välja vilket gymnasium du vill gå på hösten 2018. Förbered dig genom att gå på gymnasiernas öppna hus. I Botkyrka finns fyra kommunala gymnasier med ett brett och kvalitativt utbud av utbildningar. Det är Skyttbrinks gymnasium, S:t Botvids gymnasium, Tullinge gymnasium och Tumba gymnasium. Observera att sista ansökningsdag är 15 februari.

Öppna hus

Skyttbrinks gymnasiumlänk till annan webbplats (länk till skolwebb)
1 februari kl 18-20

S:t Botvids gymnasiumlänk till annan webbplats (länk till skolwebb)
1 februari kl 18-20

Tullinge gymnasiumlänk till annan webbplats (länk till skolwebb)
31 januari kl 18-19.30
25 april kl 18-19.30

Tumba gymnasiumlänk till annan webbplats (länk till skolwebb)
7 februari kl 18-20

Skriv ut
Senast uppdaterad: 2 mars 2018