Störningsinformation:
Eldtomta strand är utan vatten
Dölj meddelande

Gäller det ditt barns studier - kontakta lärarna direkt!

lärobok

Kontaktuppgifter personal

Skolledning

E-post


Mats Jonsson, rektor, huvudansvarig för årskurs 4-5

mats.jonsson@botkyrka.se

0708 825 089

Siv Söderberg, biträdande rektor, årskurs 6-9

siv.soderberg@botkyrka.se

0708 892 005

Biträdande rektor, årskurs 1-3


0708 892 005

Administrativ personal

E-post


Junette Johansson, skolintendent

junette.johansson@botkyrka.se

0708 861 115

Richard Eklund, vaktmästare

richard.eklund@botkyrka.se

0708 892 039

Viktoria Reuterskiöld, bibliotekarie

viktoria.reuterskiold@botkyrka.se

0725 966 634

Elevhälsa

E-post


Hanna-Leena Ahonen, skolsköterska

hanna-leena.ahonen@botkyrka.se

0734 218 820

Cecilia Bonnet, specialpedagog, åk. 6-9

cecilia.bonnet@botkyrka.se

0727 404 290

Sofie Sten, kurator

sofie.sten@botkyrka.se

0705 303 665

Martina Tedenbring, studievägledare

martina.tedenbring@botkyrka.se

0708 298 220

 Linda Petersson, kurator

linda.petersson@botkyrka.se

0701 825 645

Maija Sinkkonen, speciallärare, åk. 1-3

maija.sinkkonen@botkyrka.se

0725 966 747

Lena Talso, specialpedagog, åk. F-5

lena.talso@botkyrka.se

0734 218 775

Samir Aamer, socialpedagog

samir.aamer@botkyrka.se

0725 966692

ARBETSLAG A, FBK förberedelseklass 1-3

E-post


Kristina Malkoun, lärare

kristina.malkoun@botkyrka.se

0725 966 747

ARBETSLAG A, förskoleklass

E-post


Karin Eriksson

karin.eriksson@botkyrka.se

0701 835 458

Pedro Pinones Arce

pedro.pinones.arce@botkyrka.se

0701 835 458

Yennica Touray

yennica.touray@botkyrka.se

0701 835 458

ARBETSLAG A, Fritidspersonal

E-post


Gunilla Dimitriew

gunilla.dimitriew@botkyrka.se

0734 218 822

Agneta Ginsby Gärderyd

agneta.ginsby.garderyd@botkyrka.se

0734 218 822

Azhar Mian

azhar.mian@botkyrka.se

0734 218 822

Taznin Westergren

taznin.westergren@botkyrka.se

0734 218 822

Cigdem Köyuoglu

cigdem.koyuoglu@botkyrka.se

0734 218 822

Nathalie Morales

nathalie.madera.morales@botkyrka.se

0734 218 822

ARBETSLAG A, Årskurs 2

E-post


Chayma Laajab, lärare

chayma.laajab@botkyrka.se

0708 518 652

Maija Sinkkonen, speciallärare

maija.sinkkonen@botkyrka.se

0725 966 747

Cecila Wallin, lärare

cecila.wallin@botkyrka.se

0708 518 652

Sara Zaoujan, lärare

sara.zaoujan@botkyrka.se

0708 518 652

ARBETSLAG B, fritidspersonal

E-post


Stefan Widell, barnskötare

stefan.widell@botkyrka.se

0734 218 821

Feti Kan

feti.kan@botkyrka.se

0734 218 821

Linda Englund, fritidspedagog

linda.englund@botkyrka.se

0734 218 821

Sara Alrubayi, fritidspedagog

sara.alrubayi@botkyrka.se

0734 218 821

Hawda Yasar

hawda.yasar@botkyrka.se

0734 218 821

ARBETSLAG B, Årskurs 1

E-post


 Mays Ahmad, lärare

mays.ahmad@botkyrka.se

0725 966 748

Karima Kadhim, lärare

karima.kadhim@botkyrka.se

0725 966 748

Kamila Lawicka, lärare

kamila.lawicka@botkyrka.se

0725 966 748

ARBETSLAG B, Årskurs 3

E-post


Nadira Dunic, lärare

nadira.dunic@botkyrka.se

0725 966 784

Mehtap Ulusoy, lärare

mehtap.ulusoy@botkyrka.se

0725 966 784

Christine Selinus Ekengren


0725 966 784

ARBETSLAG C, Årskurs 4 och 5

E-post


Majd Albitar, lärare

majd.albitar@botkyrka.se

0725 966 745

Sanna Hjalmar, förstelärare

susanna.hjalmar@botkyrka.se

0725 966 745

Malia Johansson, lärare

malia.johansson@botkyrka.se

0725 966 745

Göksen Kemetli, lärare

goksen.kemetli@botkyrka.se

0725 966 745

Felix Nordahl Holm, lärare musik

felix.nordahl.holm@botkyrka.se

0725 966 745

Annelie Rönnblom, lärare NO

annelie.ronnblom@botkyrka.se

0725 966 745

Jinan Said, lärare matematik

jinan.said@botkyrka.se

0725 966 745

Daniella Velin, lärare

daniella.velin@botkyrka.se

0725 966 745

ARBETSLAG D, Årskurs 6 och 7

E-post


Madina Brawer, lärare engelska

madina.brawer@botkyrka.se

0725 966 751

Monica Eriksson, lärare SO

monica.eriksson@botkyrka.se

0725 966 751

Maita Lillo Figueroa, lärare spanska

maita.lillo@botkyrka.se

0725 966 751

Pernilla Hallgren, lärare svenska, SVA

pernilla.hallgren@botkyrka.se

0725 966 751

Chris Koskela, lärare franska, svenska, SVA

chris.koskela@botkyrka.se

0725 966 751

Alejandra Lundén, lärare spanska

alejandra.lunden@botkyrka.se

0725 966 751

Edmond Lutai, lärare idrott

edmond.lutai@botkyrka.se

0725 966 751

Bo Törnlund, lärare NO, teknik

bo.tornlund@botkyrka.se

0725 966 751

Johanna Walldén, lärare matematik

johanna.wallden@botkyrka.se

0725 966 751

Ibtihal Al-Khamisi, lärare textilslöjd

ibtihal.Al-khamisi@botkyrka.se

0725 966 751

ARBETSLAG E, Årskurs 8 och 9

E-post


Norhan Fattih Sadiq, lärare NO, teknik

norhan.fattih.sadiq@botkyrka.se

0725 966 761

Bakhtiar Ashnagar, lärare matematik

bakhtiar.ashnagar@botkyrka.se

0725 966 761

Irina Goldmann, lärare engelska

irina.goldmann@botkyrka.se

0725 966 761

Marie Hedlund, lärare SO

marie.hedlund@botkyrka.se

0725 966 761

Abir Shabo, lärare svenska och idrott

abir.shabo@botkyrka.se

0725 966 715

Maria Gustafsson, lärare svenska, SVA och FBK

maria.gustafsson@botkyrka.se

0725 966 761

Tytti Pietilä, lärare bild

tytti.pietila@botkyrka.se

0725 966 761

Iso Gursac, lärare NO

iso.gursac@botkyrka.se

0725 966 761

Alexia Engström, lärare hemkunskap, FBK

alexia.engstrom@botkyrka.se

0725 966 761

Stefan Zombory, lärare trä- och metallslöjd

stefan.zombory@botkyrka.se

0725 966 761

Personal med speciella ansvarsområden

E-post


Daniel Norrman, IKT

daniel.norrman@botkyrka.se

0722 473 530

María-Ena (Maíta) Lillo Figueroa, modersmål

maria-ena.lillo.figueroa@botkyrka.se

0725 966 744

Köket

E-post


Haitham Kaspo

haitham.kaspo@botkyrka.se

0701 816 364

Miyase Bulduk

miyase.bulduk@botkyrka.se

0701 816 364

Sheriffo Sawo

sheriffo.sawo@botkyrka.se

0701 816 364

Aldona Gardocka

aldona.gardocka1@botkyrka.se

0701 816 364

Thomas Johnson

thomas.johnson@botkyrka.se

0701 816 364

Skriv ut
Senast uppdaterad: 27 augusti 2018
Barn & utbildning