Stäng meddelande

Kontakta oss

Expeditionen

E-post: kulturskolan@botkyrka.se

Tel. 08-530 611 83 

Telefontider:
Måndag, tisdag och torsdag kl. 10.00-12.00
Onsdag kl. 14.00-16.00

Besöksadress:
Utbildningsv. 2B, Tumba
Våning 2

Skicka brev:
Botkyrka kommun
Botkyrka kulturskola
147 85 Tumba

Marianne Ericsson

Biträdande enhetschef
marianne.ericsson@botkyrka.se
Tel. 072 216 65 56

Stein Gloppestad

Biträdande enhetschef ES-Musik
stein.gloppestad@botkyrka.se
Tel. 073 311 97 45

Elisabeth Wessén

Koordinator
elisabeth.wessen@botkyrka.se
Tel. 073 421 87 18

Matilda Lindgren

Marknads- och projektkoordinator
matilda.lindgren@botkyrka.se
Tel. 076 830 18 09

Ademir Zilic

Tekniker/vaktmästare
ademir.zilic@botkyrka.se
Tel. 070 524 17 52
Tider: mån-fre 10-19

 

Lärare

Afra Hosseini

afra.hosseini@botkyrka.se

Lärare i Dans


Anders Hägerström

anders.hagerstrom@botkyrka.se

Lärare i Piano


Anders Nyström

anders.nystrom@botkyrka.se

Lärare i El-gitarr och Musikproduktion


Andreas Risan

kulturskolan@botkyrka.se

Lärare i Fiol


Anna Wästerby Jara

anna.wasterby.jara@botkyrka.se

Lärare i Fiol


Anna Wallin

anna.wallin@botkyrka.se

Lärare i Tvärflöjt


Anton Alfvén

kulturskolan@botkyrka.se

Lärare i Musik


Antonio Cherry

kulturskolan@botkyrka.se

Lärare i Gitarr


Birgitta Liljemark

birgitta.liljemark@botkyrka.se

Lärare i Klarinett, Sax och Piano


Catharina Stensved

catharina.stensved@botkyrka.se

Lärare i Sång


Cassandra Bjerge

cassandra.bjerge@botkyrka.se

Lärare i Dans


Cecilia Wickström

kulturskolan@botkyrka.se

Lärare i Fiol


Cristina Schippa

kulturskolan@botkyrka.se

Lärare i Animation


Ebba Lorentzi

ebba.lorentzi@botkyrka.se

Lärare i Piano


Elin Ljunggren

elin.ljunggren@botkyrka.se

Lärare i Blockflöjt


Eva Klingberg

eva.klingberg@botkyrka.se

Lärare i Oboe och Piano


Hakan Vreskala

kulturskolan@botkyrka.se

Lärare i Slagverk


Henrik Lilliér

henrik.lillier@botkyrka.se

Lärare i Teater


Ion Olteanu

ion.olteanu@botkyrka.se

Lärare i El-gitarr


Joanna Ekström

kulturskolan@botkyrka.se

Lärare i Bild


Joel Bremer

joel.bremer@botkyrka.se

Lärare i Fiol


Johanna Eriksson

kulturskolan@botkyrka.se

Lärare i Fiol


John Hugardt

john.hugardt@botkyrka.se

Lärare i Slagverk/Trummor


Julia Josephson

julia.josephson@botkyrka.se

Lärare i Sång


Katrin Forsmo

katrin.forsmo@botkyrka.se

Lärare i Cello


Ken Sundberg

ken.sundberg@botkyrka.se

Lärare i El-bas


Kim Persson

kulturskolan@botkyrka.se

Lärare i Blockflöjt


Klara Hellström

kulturskolan@botkyrka.se

Lärare i Blockflöjt


Linus Ellström

linus.ellstrom@botkyrka.se

Lärare i Gitarr


Love Meyerson

love.meyerson@botkyrka.se

Lärare i Slagverk


Magnus Brandell

magnus.brandell@botkyrka.se

Lärare i Slagverk


Magnus Dölerud

magnus.dolerud@botkyrka.se

Lärare i Saxofon och Klarinett


Malin Androsch Ståhlberg

malin.androsch.stahlberg@botkyrka.se

Lärare i Dans

Mari-Ann Henriksson

mari-ann.henriksson@botkyrka.se

Lärare i Nyckelharpa
Ansvarig för verksamheten för barn med särskilda behov.

Maria Wigren

maria.wigren@botkyrka.se

Lärare i Sång


Marie Johannesson

marie.johannesson@botkyrka.se

Lärare i Sång


Mats Ericsson

mats.ericsson@botkyrka.se

Lärare i Piano


Nadine Pettersson Bolsö

nadine.bolso@botkyrka.se

Lärare i Dans


Nadja Alve

kulturskolan@botkyrka.se

Lärare i Dans


Nazim Onay

kulturskolan@botkyrka.se

Lärare i Saz


Per Bejstam

per.bejstam@botkyrka.se

Lärare i Bleckblås


Pontus Ahlbäck

kulturskolan@botkyrka.se

Lärare i Gitarr


Sebastian Larsson

sebastian.larsson@botkyrka.se

Lärare i Gitarr


Thomas Berglund

thomas.berglund@botkyrka.se

Lärare i Gitarr och El-gitarr


Thord Friström

thord.fristrom@botkyrka.se

Lärare i Gitarr


Usha Balasanduram

kulturskolan@botkyrka.se

Lärare i Indisk dans


Skriv ut
Senast uppdaterad: 21 maj 2019
Bibliotek & kultur