Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Nyhet

Informationsmöte om branden i Kagghamra

03 februari 2021

Skola och förskola

Botkyrka kommun håller ett informationsmöte om branden i Kagghamra torsdagen den 4 februari. Mötet vänder sig särskilt till vårdnadshavare till elever och barn på skolor och förskolor i området, men alla som är intresserade är välkomna att följa mötet.

Från Botkyrka kommun deltar representanter från centrala krisledningen och utbildningsförvaltningens ledning samt rektorer på skolor och förskolor i området. Även räddningstjänsten och medicinsk expertis deltar i mötet.

Mötet direktsänds på Botkyrka kommuns Youtubekanal kl. 18.30–19.30. Du kan ställa frågor under sändningen i kommentarsfältet på Youtube.

Du kan också skicka in frågor i förväg till medborgarcenter@botkyrka.se

Det kommer också gå att se sändningen i efterhand via samma länk.

https://youtu.be/_NOOxTBmElo

Andra har även läst