Öppna mobilmenyn

Dans och design halvdagsläger för barn "Dansskrädderiet"

Evenemangsdetaljer

  • Datum:5 mars 2021
  • Tid:10:00 - 13:00
  • Kategori: Lov, Konst, Musik, Sport, Scen, Dans
  • Kommun­del:Alby
  • Plats:Grindtorpsskolans gymnastiksal
  • Mål­grupp: Barn
  • Biljett­information:Ha oömma kläder/gymnastikkläder och strumpor. Pris: Avgiftsfritt. Obs !Obligatorisk föranmälan på balettskolan@yahoo.se innan den 2 mars. OBS!Föräldrarna kommer att invänta på sina barn utanför replokalerna, pga restriktioner.Begränsat antal platser.

Balett och gymnastikpass , design av balettkläder, mini fotoutställning, mellanmål. Obligatorisk föranmälan.

Vi bjuder barn 6-12 år på en balett och RG gymnastik miniläger med balettpass, ett pass med att designa och skapa egna danskläder som barnen kommer att göra en liten dansuppvisning i. Vi visar även en mini fotoutställning Balettprinsessor" .Vi bjuder på mellis : frukt och dricka. Pris: Avgiftsfritt. Obs !Obligatorisk föranmälan på balettskolan@yahoo.se innan den 2 mars. OBS!Föräldrarna kommer att invänta på sina barn utanför replokalerna, pga restriktioner. Begränsat antal platser.

Kontaktperson

Senast uppdaterad: 19 februari 2021