Öppna mobilmenyn

Påsklov i Hågelbyparken

Evenemangsdetaljer

  • Datum:10 april 2021
  • Tid:09:00 - 19:00
  • Kategori: Lov
  • Kommun­del:Tumba/Grödinge
  • Plats:Hågelbyparken
  • Mål­grupp: Familj, Barn

Välkommen till påskpyntade Hågelbyparken! Ställ kvasten på kvastparkeringen, gå vår fågelholkssafari eller spela naturbingo.

Välkommen till påskpyntade Hågelbyparken! Ställ kvasten på kvastparkeringen, gå vår fågelholkssafari eller spela naturbingo. DETTA HÄNDER: • Påskpyntad park, kvastparkering och påskägg • Fågelholkssafari • Naturbingo • Grillarna finns ute • Lekfull träningsrunda • Fotbollsmål finns att låna (vissa dagar) • Alla barn som kommer påskutklädda får en liten överraskning (vissa dagar) • Parkvärdar (vissa dagar) Mer information och tider på hagelby.se ›› Alla aktiviteter är utomhus och görs själva i parken. Tillsammans hjälps vi åt att hålla avstånd och ta hänsyn till varandra.

Tillgänglighet

  • Rullstolsanpassad toalett

Senast uppdaterad: 16 mars 2021