Öppna mobilmenyn

Pytt i IT djungeln!

Evenemangsdetaljer

  • Datum:16 april 2021
  • Tid:10:00 - 12:00
  • Kategori: Övrigt
  • Kommun­del:Tumba/Grödinge
  • Plats:Digitalt via Zoom - länk till mötet finns på webbplatsen.
  • Mål­grupp: Senior
  • Biljett­information:Avgift: 20 kronor. Betala gärna med Swish.

SeniorNet Botkyrka bjuder in till en ny, spännande och lärorik digital fredagsträff.

Programpunkter: Hänt i IT-världen det senaste året. Nyheter av intresse, såväl mjukt som hårt. AI och vad betyder det för oss i praktiken. Så kan vi navigera i den digitala världen. Appar för nytta och nöje. Vi som guidar i IT-djungeln är: Olle Lennartsson och Owe Eriksson Länk till mötet: https://zoom.us/j/92907739932?pwd=NjBKbzlsNURtMHJGRUN3eEo0ekIvZz09 Länken finns även på vår webbplats.

Senast uppdaterad: 5 april 2021