Öppna mobilmenyn

Godisloppet (virtuellt via RaceOne), omgång 5

Evenemangsdetaljer

  • Datum:27 maj 2021
  • Tid:00:00 - 23:59
  • Kategori: Sport
  • Plats:Brantbrinks IP
  • Mål­grupp: Alla
  • Biljett­information:Om man vill tjäna ihop till medaljer eller pokaler 10 kr per omgång som ska räknas, annars gratis.

Nu kör vi Godisloppet/Serieterrängen virtuellt igen. Spring din sträcka på Brantbrinks IP, eller där du vill, och kämpa om medaljer och pokaler, eller bara för glädjen i att röra på sig.

I väntan på att vi ska få arrangera motionslopp på riktigt igen så kör vi nu vårens omgångar av Godisloppet virtuellt via RaceOne appen. Som vanligt kommer vi sätta upp skyltar för bansträckningen vid Brantbrinks IP, och ge information på Tullinge Friidrotts anslagstavla där, men loppen kan springas var som helst.

Vårens datum är 27-29 april, 4-6 maj, 11-13 maj, 18-20 maj, och 25-27 maj. På torsdagarna från 17 till 18 kommer en representant vara där för att svara på frågor. Mer information på vår websida. Välkomna!

Senast uppdaterad: 19 april 2021