Öppna mobilmenyn

Kul på lovet - Knattesommarfotbollsskola

Evenemangsdetaljer

  • Datum:10 augusti 2021
  • Tid:09:00 - 11:30
  • Kategori: Lov
  • Kommun­del:Tullinge
  • Plats:Brantbrinks IP
  • Mål­grupp: Barn

I samarbete med AB Botkyrkabyggen anordnas Kul på lovet, en gratis Knattesommarfotbollsskola 10-12 augusti för knattar födda 2014 och 2015 på Brantbrinks IP. Oavsett om man har spelat fotboll tidigare eller inte så är alla varmt välkomna!

Dagarna börjar 09:00 och slutar 11:30. Det kommer hinnas med två träningspass där fokus ligger i att ha kul med boll och träffa nya kompisar. Mellan träningspassen äter vi lite mellanmål för att orka med att träna.

Tillgänglighet

  • Rullstolsanpassad lokal och entré
  • Rullstolsanpassad toalett
  • Allergianpassat

Senast uppdaterad: 6 maj 2021