Öppna mobilmenyn

Höstlovskul med Spaljé Tumba

Evenemangsdetaljer

  • Datum:3 november 2021
  • Tid:09:00 - 16:00
  • Kategori: Lov
  • Kommun­del:Tumba/Grödinge
  • Plats:Gröndalsvägen 10
  • Mål­grupp: Barn

Är du 8 - 12 år och vill du vara med på spännande och roliga aktiviteter under höstlovet samtidigt som du får känna nya vänner i en lugn miljö? Välkommen till ett tredagars höstlovsläger med Spaljé Tumba.

Lägret är 1 - 3 november kl: 09.00 - 16.00 i Equmeniakyrkan Tumba (Gröndalsvägen 10). Under måndag och onsdag är vi på plats i och runt kyrkans lokaler och fyller dagarna med lekar, pyssel, bakning och brädspel. På tisdagen beger vi oss ut på utflykt om vädret tillåter. Mer info kommer vid anmälan.

Hela lägret är kostnadsfritt och inkluderar frukt, lunch och mellanmål. Samt eventuell kostnad vid utflykt. Vi har ett begränsat antal med 15 platser. Anmäl senast 27 okt till: spaljetumba@gmail.com 070-450 27 20

Tillgänglighet

  • Rullstolsanpassad toalett
  • Allergianpassat

Senast uppdaterad: 13 oktober 2021