Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Ute i parken (Vallmoparken)

Evenemangsdetaljer

  • Datum:5 augusti 2022
  • Tid:11:00 - 17:00
  • Kategori: Lov, Sport, Bibliotek, Friluftsliv
  • Kommun­del:Hallunda/Norsborg
  • Plats:Vallmoparken
  • Mål­grupp: Ung, Familj, Barn
  • Biljett­information:Gratis att vara med, välkommen!

Kom med ut på ett friluftsäventyr i parken och testa på olika och roliga gratis aktiviteter för barn och ungdomar i alla åldrar.

Lär dig göra upp eld med tändstål, hålla i blåsrör, bågskytte och andra friluftslivsaktiviteter för barn och ungdomar i alla åldrar. Vårt mål är att du ska känna att du ramlat in mitt i ett friluftsläger och äventyr där du är välkommen att vara med.

Vi kommer att ha med oss ett släp med aktivitetsutrustning och anpassa varje dags aktiviteter efter väder och lokala förutsättningar. Vi kommer även att bjuda med andra föreningar och organisationer att hålla i olika prova på-aktiviteter med oss i sommar, så att varje dag blir ett eget äventyr.

Välkommen ut i parken med oss!

Senast uppdaterad: 25 maj 2022