Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Barnteater: Nalle Clown är försiktig

Evenemangsdetaljer

  • Datum:3 augusti 2022
  • Tid:13:00 - 13:35
  • Kategori: Teater
  • Kommun­del:Tumba/Grödinge
  • Plats:Hågelbyparken
  • Mål­grupp: Familj, Barn
  • Biljett­information:60 kronor/person Alla som har fyllt 2 år och uppåt behöver en biljett. Begränsat antal platser.

Med humor, värme och en fullpackad clownväska åker Nalle Clown på turné. Föreställningen är språklös och anpassad för alla åldrar. Clowner är mästare på att misslyckas och i detta nya verk har Nalle inspirerats av sin tvååriga son och hans tappra försök att förhålla sig till när hans föräldrar skriker, ”Var försiktig!”.

Med humor, värme och en fullpackad clownväska åker Nalle Clown på turné. Föreställningen är språklös och anpassad för alla åldrar. Clowner är mästare på att misslyckas och i detta nya verk har Nalle inspirerats av sin tvååriga son och hans tappra försök att förhålla sig till när hans föräldrar skriker, ”Var försiktig!”. Köp biljett: https://hagelby.se/evenemang/barnteater-nalle-clown/

Kontaktperson

Tillgänglighet

  • Rullstolsanpassad lokal och entré
  • Rullstolsanpassad toalett

Senast uppdaterad: 7 juni 2022