Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Changers Test Drive

Evenemangsdetaljer

  • Datum:29 september 2022
  • Tid:16:30 - 20:30
  • Kategori: Studier
  • Kommun­del:Alby
  • Plats:Rotemannavägen 29
  • Mål­grupp: Ung
  • Biljett­information:Programmet är gratis, och sker totalt 4 tillfällen. Obligatoriskt att delta på alla tillfällen.

Entreprenörskap har sedan start varit en stor del av Changers Hubs DNA. Det som startades som Changers Game, vår entreprenörskurs satte grunden för ett växande intresse inom entreprenörskap. Changers Testdrive är en påbyggnad av det vi startade way back, nu med fokus på att ta sig an en digitaliserad värld

Tillsammans med inkubatorn Sting lanserar vi nu det första programmet med fokus på innovativa idéer som passar i en digitaliserad värld, du har nu även möjlighet att ansöka tillsammans med ditt team. Programmet är designat för peer-to-peer, dvs ni kommer tillsammans med tolv andra grupper arbeta utifrån en plan med mål att testa om iden ni har kan lösa utmaningar i samhället, vardagslivet eller ni kanske sitter på lösningar kopplat till att underlätta komplicerade grejer i vardagen?

Tillgänglighet

  • Rullstolsanpassad lokal och entré
  • Rullstolsanpassad toalett

Senast uppdaterad: 2 augusti 2022