Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn
  • Skolskjutsar och persontransporter

    Från och med måndag 27 mars, kommer persontransporterna som kommunen tillhandahåller för skola, daglig verksamhet och dagverksamhet fungera som vanligt igen. Vi utreder ärendet vidare för att säkerställa processerna. Mer information.

Vattenträning med Korpen på Storvretsbadet

Evenemangsdetaljer

  • Datum:27 mars 2023
  • Tid:10:45 - 11:30
  • Kategori: Sport
  • Kommun­del:Tumba/Grödinge
  • Plats:Storvretsbadet
  • Mål­grupp: Senior, Ny i Sverige, Ung

För både vuxna och seniorer som söker en skonsam/stärkande träningsform på lagom nivå i bassäng.

För dig som söker en skonsam/stärkande träningsform som senior, efter skada, vill träna i samband med graviditet eller helt enkelt behöver komma igång och träna. Passar även den som vill arbeta hårdare med kroppen. Du reglerar själv dina rörelser. Du behöver inte vara simkunnig, vi står på axeldjupt vatten.

Vi håller till i Storvretsbadet på måndagar kl 10:45-11:30 Du får prova en gång gratis. Anmälan sker till www.korpenhb.se

Skapa konto och boka termin eller enstaka pass. För mer information eller om du vill ha hjälp kontakta traning@korpenhb.se, telefon: 08-299 622

Kontaktperson

Senast uppdaterad: 22 december 2022