Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn
  • Skolskjutsar och persontransporter

    Från och med måndag 27 mars, kommer persontransporterna som kommunen tillhandahåller för skola, daglig verksamhet och dagverksamhet fungera som vanligt igen. Vi utreder ärendet vidare för att säkerställa processerna. Mer information.

Yoga med Korpen i Tumba

Evenemangsdetaljer

  • Datum:29 mars 2023
  • Tid:19:00 - 20:00
  • Kategori: Sport
  • Kommun­del:Tumba/Grödinge
  • Plats:Björkhaga skola, Högbrinksvägen 4
  • Mål­grupp: Senior, Ny i Sverige, Ung

För vuxna som söker en lite lugnare träningsform. En träningsform där vi tillsammans i ett yogaflöde stärker och tänjer kroppen i lagom takt.

Denna yoga är för dig som kanske testat på yoga förut eller tränat tidigare. Men vi anpassar efter gruppen. Syftet med denna yoga är att skapa ett tryggt rum där vi får känna, testa och prova oss fram med kroppen i yogans värld. Ingen hets eller tvång bara det man känner sig bekväm med.

En varierad träningsform med kroppen som redskap. Vi övar balans och vi arbetar med styrkan i vår kropp. Vi håller till i Björkhaga skola som ligger i Tumba, Högbrinksvägen 4 onsdagar kl 19:00-20:00. Du får alltid prova på en gång.

Anmälan sker till www.korpenhb.se.

Skapa konto och boka termin eller enstaka pass.

För mer information eller om du vill ha hjälp kontakta traning@korpen.se eller 08-299 622.

Kontaktperson

Senast uppdaterad: 22 december 2022