Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn
 • Skolskjutsar och persontransporter

  Från och med måndag 27 mars, kommer persontransporterna som kommunen tillhandahåller för skola, daglig verksamhet och dagverksamhet fungera som vanligt igen. Vi utreder ärendet vidare för att säkerställa processerna. Mer information.

Zumba för nybörjare, Gravida och Seniörer i Tullinge Riksten

Evenemangsdetaljer

 • Datum:29 mars 2023
 • Tid:19:00 - 19:45
 • Kategori: Musik, Sport, Dans
 • Kommun­del:Tullinge
 • Plats:Rikstenshallen
 • Mål­grupp: Senior, Ung, Ny i Sverige, Alla
 • Biljett­information:Bokning sker via Swish till 1231092923 (Move with Patricia Alvarado) - skriv fullnamn + zumbagold+riksten som meddelande eller via Webbsidan. Frågor?: Ni kan mailja till admin@movewithpatricia.net Varmt välkomna! :-) Patricia

Att röra på sig är guld - och roligt tillsammans med härliga människor till inspirerande rytmer från hela världen i Zumba gold samtidigt vi tränar kondition, balans och flexibilitet.

Zumba Gold är dansklassen med en blandning av latinamerikanska rytmer och världens musik och aerobiska övningar i ett lägre tempo. Här tränar ni kondition, balans och flexibilitet samtidigt som ni får en härlig tid på dansgolvet. Du behöver således varken danserfarenhet eller bra koordination, utan alla är varmt välkomna!

Denna termin ska vi få 16 klass med kluriga koreografier och en härlig dos dansglädje! Har du aldrig testat Zumba Gold® förut? Det gör ingenting alls. Alla kan vara med. Inga förkunskaper krävs och det enda som behövs är en vattenflaska, träningsskor och ett glatt och lekfullt sinne

Roliga saker att veta

* Terminen startar vecka 4 och avslutas vecka 23

* Varje klass pågar under i 45 minuter.

* Kom till passet enbart om du är frisk och symptomfri sedan två dagar tillbaka.

* Kom gärna ombytt, rengör händerna med varmt vatten och tvål innan passet.

* Du får 10-20% rabatt på Zumba Wear-produkter.

* Zumba Gold kan ingå som en förmån i ditt företags friskvårdsbidrag

Kontaktperson

Tillgänglighet

 • Rullstolsanpassad lokal och entré

Senast uppdaterad: 23 december 2022