Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Zumbini for bebisar med Pati Alvarado och Vigör

Evenemangsdetaljer

  • Datum:7 februari 2023
  • Tid:10:00 - 10:45
  • Kategori: Musik, Dans
  • Kommun­del:Tullinge
  • Plats:ViGör undervisningslokal, Eklundshovsvägen 22
  • Mål­grupp: Ny i Sverige, Familj, Barn
  • Biljett­information:Terminsavgift 850 kr + familjemedlemskap (app för Zumbini hemma inkluderad)

I samarbete med Vi gör Gruppen, vi vill erbjuda er föräldrar i Riksten ett magisk program som heter Zumbini för barn mellan 0-1 år där alla dansar, sjunger, hoppar, leker och har jättekul tillsammans.

Zumbini utvecklades av Zumba och Baby First. I programmet finns fantastiska fördelarna: Musikalitet, socialt samspel, motorik, kognitiva och emotionella färdigheter är några av de saker som bildar ramverk på lektionerna och därmed alltid övas plus stärkas ditt relation med era barn. Musiken är originalt och modern musik för barn av hög kvalité och produceras exklusivt för Zumbini. Alla elever får tillgång till musiken på vår egna app och kan spela upp den på mobil och padda. Vi är glada att kunna ge våra elever chansen att släppa loss till musiken även hemma mellan lektionerna.

Tillgänglighet

  • Rullstolsanpassad lokal och entré

Senast uppdaterad: 27 december 2022