Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Zumbini för små barn (2-4 år) med Patricia och Vi gör i Tullinge Riksten

Evenemangsdetaljer

  • Datum:8 februari 2023
  • Tid:16:00 - 16:45
  • Kategori: Musik, Dans
  • Kommun­del:Tullinge
  • Plats:Rikstenshallen
  • Mål­grupp: Familj, Barn
  • Biljett­information:Terminsavgift 850 kr + familjemedlemskap (app för Zumbini hemma inkluderad) och bokning sker via Vi Gör Webbsida Varmt välkomna! :-) Patricia och Vi Gör Gruppen

I samarbete med Vi gör Gruppen, vi vill erbjuda er föräldrar i Riksten ett magisk program som heter Zumbini för barn mellan 24- år där alla dansar, sjunger, hoppar, leker och har jättekul tillsammans.

Zumbini utvecklades av Zumba och Baby First. I programmet finns fantastiska fördelarna: Musikalitet, socialt samspel, motorik, kognitiva och emotionella färdigheter är några av de saker som bildar ramverk på lektionerna och därmed alltid övas plus stärkas ditt relation med era barn. Musiken är originalt och modern musik för barn av hög kvalité och produceras exklusivt för Zumbini. Alla elever får tillgång till musiken på vår egna app och kan spela upp den på mobil och padda. Vi är glada att kunna ge våra elever chansen att släppa loss till musiken även hemma mellan lektionerna. Roliga saker att veta * Kursen är på 12 veckor * Varje klass pågar under i 45 minuter * Det finns ett begränsat antal platser till varje kurs. * Kursmaterial ingår. * Uppehåll för lov v 9 och 15.

Tillgänglighet

  • Rullstolsanpassad lokal och entré

Senast uppdaterad: 27 december 2022