Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn
 • Ny gul vädervarning i södra Stockholms län

  SMHI varnar för ett snöfallsområde som rör sig in västerifrån onsdag morgon och sprider vidare österut över området under dagen. Det kan snöa ymnigt och fram till onsdag eftermiddag kan det falla 5-10, lokalt 15, cm snö. I snöfallet tidvis friska vindbyar. Mer information.

Tullinge Fotbolls Höstcamp

Evenemangsdetaljer

 • Datum:31 oktober 2023
 • Tid:09:00 - 15:30
 • Kategori: Lov, Sport
 • Kommun­del:Tullinge
 • Plats:Brantbrinks IP
 • Mål­grupp: Ung, Barn
 • Biljett­information:Anmälningsavgiften för att delta är 1150 kr och då ingår lunch och mellanmål.

Välkommen till tre dagar av massor av fotboll på Tullinge Fotbolls Höstcamp! Höstcampen kommer att hållas på Brantbrinks IP i Tullinge. Den riktar sig till flickor och pojkar födda 2007-2015 med stort intresse för fotboll oavsett vilken förening man tillhör eller erfarenhet.

Under dem tre dagarna genomförs nio träningar som leds utav duktiga instruktörer. All träning kommer att vara nivåanpassad, vilket betyder att övningarnas svårighetsgrad och instruktionspunkter kommer att anpassas beroende på gruppens och individernas nivå, och därmed leda till att ALLA barn ska få roliga och utmanande dagar hos oss!

Tillgänglighet

 • Rullstolsanpassad lokal och entré
 • Rullstolsanpassad toalett
 • Allergianpassat

Senast uppdaterad: 9 februari 2023