Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn
 • Skolskjutsar och persontransporter

  Från och med måndag 27 mars, kommer persontransporterna som kommunen tillhandahåller för skola, daglig verksamhet och dagverksamhet fungera som vanligt igen. Vi utreder ärendet vidare för att säkerställa processerna. Mer information.

Tullinge Fotbolls Knattesommarfotbollskola

Evenemangsdetaljer

 • Datum:8 augusti 2023
 • Tid:09:00 - 11:30
 • Kategori: Lov, Sport
 • Kommun­del:Tullinge
 • Plats:Brantbrinks IP
 • Mål­grupp: Barn, Ung
 • Biljett­information:Att delta är helt GRATIS

Välkommen till tre dagar av massor av fotboll och lek på Tullinge Fotbolls Knattesommarfotbollsskola som vi kan genomföra tack vare Botkyrkabyggen AB! Knattesommarfotbollsskolan kommer att hållas på Brantbrinks IP i Tullinge. Den riktar sig till flickor och pojkar födda 2016-2017.

Fokuset under dem tre dagarna är att bekanta sig med fotboll genom lek och olika fotbollsövningar. Totalt kommer vi träna 6 pass under dem tre dagarna med en paus mellan passen då vi bjuder på mellanmål.

Tillgänglighet

 • Rullstolsanpassad lokal och entré
 • Allergianpassat
 • Rullstolsanpassad toalett

Senast uppdaterad: 9 februari 2023