Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn
 • Skolskjutsar och persontransporter

  Från och med måndag 27 mars, kommer persontransporterna som kommunen tillhandahåller för skola, daglig verksamhet och dagverksamhet fungera som vanligt igen. Vi utreder ärendet vidare för att säkerställa processerna. Mer information.

Allt om Allemansrätten på lätt svenska

Evenemangsdetaljer

 • Datum:4 maj 2023
 • Tid:10:30 - 12:00
 • Kategori: Bibliotek, Friluftsliv, Sport
 • Kommun­del:Tumba/Grödinge
 • Plats:Tumba bibliotek
 • Mål­grupp: Senior, Ny i Sverige, Ung, Familj, Alla

Ta hand om naturen!

Lär dig mer om hur du kan uppleva och vistas i naturen. Vi förklarar Allemansrätten på enkel svenska och du kan ställa frågor. Aktiviteten görs i samarbete med Tumba bibliotek och Botkyrka Friluftsfrämjandet.

Varmt välkommen!

Tillgänglighet

 • Rullstolsanpassad lokal och entré
 • Rullstolsanpassad toalett

Senast uppdaterad: 27 februari 2023