Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn
 • Skolskjutsar och persontransporter

  Från och med måndag 27 mars, kommer persontransporterna som kommunen tillhandahåller för skola, daglig verksamhet och dagverksamhet fungera som vanligt igen. Vi utreder ärendet vidare för att säkerställa processerna. Mer information.

Infoträff om hemberedskap på lätt svenska

Evenemangsdetaljer

 • Datum:3 april 2023
 • Tid:10:30 - 12:00
 • Kategori: Övrigt, Bibliotek
 • Kommun­del:Tumba/Grödinge
 • Plats:Tumba bibliotek
 • Mål­grupp: Ny i Sverige, Senior, Familj

Klarar du dig en vecka utan el och vatten?

Kom till Tumba bibliotek för att få tips och information om vad du behöver göra om krisen eller kriget kommer. Aktiviteten görs i samarbete med Tumba bibliotek och Civilförsvarsförbundet. Varmt välkommen!

Tillgänglighet

 • Rullstolsanpassad toalett
 • Rullstolsanpassad lokal och entré

Senast uppdaterad: 27 februari 2023