Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Konst- och kulturrunda i norra Botkyrka

Evenemangsdetaljer

  • Datum:20 september 2023
  • Tid:09:30 - 15:00
  • Kategori: Övrigt, Konst
  • Kommun­del:Hallunda/Norsborg
  • Plats:Norra Botkyrka
  • Mål­grupp: Senior
  • Biljett­information:Ingen avgift, men anmälan krävs. E-post seniorveckan@botkyrka.se eller SMS 0708-86 16 00. Anmäl namn, telefonnummer och på/avstigningsplats - Tullinge centrum, Vårsta centrum, Tumba kommunalhus eller Hallunda Folkets hus parkering. Max 50 deltagare.

Följ med på busstur!

Sillviks vänner och Assyrien kulturcenter arrangerar en unik bussresa i norra Botkyrka. Du får bland annat uppleva konst på Sillvik, Sturehofs krukmakeri och Assyrien kulturcenter, där du blir bjuden på lunch och fika.

Senast uppdaterad: 24 maj 2023