Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Yoga med Korpen i Tullinge

Evenemangsdetaljer

  • Datum:5 december 2023
  • Tid:18:30 - 19:30
  • Kategori: Sport
  • Kommun­del:Tullinge
  • Plats:Elgentorp, Palettvägen 15
  • Mål­grupp: Senior, Ung

För vuxna som söker en lite lugnare träningsform. En träningsform där vi tillsammans i ett yogaflöde stärker och tänjer kroppen i lagom takt.

Denna yoga är för dig som kanske testat på yoga förut eller tränat tidigare. Men vi anpassar efter gruppen. Syftet med denna yoga är att skapa ett tryggt rum där vi får känna, testa och prova oss fram med kroppen i yogans värld. Ingen hets eller tvång bara det man känner sig bekväm med. En varierad träningsform med kroppen som redskap. Vi övar balans och vi arbetar med styrkan i vår kropp. Vi håller till i Elgentorp, Palettvägen 15 Tisdagar 18:30-19:30 Du får alltid prova på en gång. Anmälan sker till www.korpenhb.se Skapa konto och boka termin eller enstaka pass. För mer information eller om du vill ha hjälp kontakta traning@korpenh.se 08-299 622

Kontaktperson

Senast uppdaterad: 24 juli 2023