Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn
  • Snöfall kan medföra problem i trafiken

    SMHI varnar för kraftigare snöfall från tisdag förmiddag fram till tisdag kväll och det kan medföra problem i trafiken. Mer information.

Föreläsning starta kulturföretag - på Tumba bibliotek

Evenemangsdetaljer

  • Datum:12 december 2023
  • Tid:18:00 - 18:45
  • Kategori: Studier, Bibliotek, Teater, Konst, Musik, Övrigt, Dans
  • Kommun­del:Tumba/Grödinge
  • Plats:Tumba bibliotek, Tumba torg 105
  • Mål­grupp: Senior, Ny i Sverige, Familj
  • Biljett­information:Föreläsningen är helt gratis och du behöver inte anmäla dig.

Vill du förvandla dina kreativa drömmar till verklighet? Välkommen på föreläsning! Vi hjälper dig starta och driva kulturföretag.

I mer än 10 år har vi på Subtopia hjälpt egenföretagare att starta och driva företag inom kulturella och sociala näringar. Vi är experter på din bransch och vet exakt vad det innebär att vara kulturentreprenör. Hos oss får du coachning, kollegor och kontorsplats, helt gratis. Vi vill träffa dig som är intresserad av att starta företag eller som vill ha stöd att utveckla en befintlig verksamhet.

Under föreläsningen får du del av våra bästa tips kring att starta och driva kulturföretag. Du kommer också introduceras till Subtopias kulturinkubator Katapult och på vilket sätt vi kan hjälpa dig att utveckla din verksamhet. Föreläsningen och workshopen leds av Martin Q Larsson som till vardags coachar kulturentreprenörer i vår inkubator. Nyfiken? Vi ställer inga specifika krav på dig som är intresserad.

Oavsett om du är nyexaminerad, om du jobbat ett helt yrkesliv eller om du vill satsa på din dröm så kan vi hjälpa dig. Om du tror på din idé så kan vi ge dig verktyg att göra idén till verklighet.

Läs mer: https://www.subtopia.se/forelasning-for-dig-som-vill-starta-eget/

Senast uppdaterad: 6 september 2023