Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Jaga förfalskarna med konstapel Kosing - sportlovsaktivitet på Tumba bruksmuseum

Evenemangsdetaljer

  • Datum:1 mars 2024
  • Tid:11:00 - 16:00
  • Kategori: Lov, Övrigt
  • Kommun­del:Tumba/Grödinge
  • Plats:Tumba bruksmuseum
  • Mål­grupp: Alla
  • Biljett­information:Gratis för alla

Vem förfalskar sedlar på bruket? Följ spåren och lös mysteriet tillsammans med konstapel Kosing som kan allt om hur en sedel ska se ut för att vara äkta. Passar åldern 6-9 år. Kostnadsfri utomhusaktivitet. Hämta material i museets entré.

Vem förfalskar sedlar på bruket? Följ spåren och lös mysteriet tillsammans med konstapel Kosing som kan allt om hur en sedel ska se ut för att vara äkta. Passar åldern 6-9 år. Kostnadsfri utomhusaktivitet. Hämta material i museets entré. Missa inte fyra hus med utställningar och Brukscaféet som serverar lunch och fika.

Senast uppdaterad: 1 februari 2024