Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Zumba Kids

Evenemangsdetaljer

  • Datum:29 februari 2024
  • Tid:13:00 - 13:00
  • Kategori: Lov, Dans
  • Kommun­del:Tumba/Grödinge
  • Plats:Hågelbyparken
  • Mål­grupp: Familj, Barn

Zumba Kids/Zumba Kids JR är dansglädje, modern musik och rytmer från världens alla hörn. Alla barn är välkomna, ta gärna med en danssugen vuxen.

Zumba Kids/Zumba kids JR kombinerar barnvänliga danssteg och rörelser till modern musik och rytmer från världens alla hörn 🌍 Syftet är att väcka barns rörelseglädje samtidigt som vi höjer pulsen, tränar koordination, motorik och rytmkänsla. Har du aldrig zumbat förut? Det gör ingenting alls – alla kan vara med. Inga förkunskaper krävs och det enda som behövs är ett glatt och lekfullt sinne. Klara, färdiga, dansa! Alla barn är välkomna, ta gärna med en danssugen vuxen. Tips: ta med vattenflaska. Gratis! Anna Björk håller i zumban.

Kontaktperson

Senast uppdaterad: 5 februari 2024