Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Botkyrka Paragames 2024

Evenemangsdetaljer

  • Datum:1 mars 2024
  • Tid:10:00 - 14:00
  • Kategori: Lov, Konst, Musik, Sport, Bibliotek, Dans, Friluftsliv, Övrigt
  • Kommun­del:Hallunda/Norsborg
  • Plats:Botkyrkahallen Brunnavägen 6, 145 67 Norsborg
  • Mål­grupp: Senior, Ny i Sverige, Ung, Familj, Barn, Alla
  • Biljett­information:KOSTNADSFRITT, GRATIS

På fredag den 1 mars kan barn, unga och vuxna personer med funktionsnedsättningar få möjligheten att deltaga på Wintergames. Vi riktar en hel dag mellan kl 10-14 fredagen den 1 mars för målgruppen, ALLT ÄR GRATIS, varmt välkomna!

Nu anordnar vi något som vi kallar Paragames i Botkyrka som är en aktivitet i anslutning till Wintergames men för personer med funktionsnedsättningar! Upplägget är lika stort som Wintergames men med vissa anpassningar för målgruppen. På plats har vi föreningar som till vardags driver aktiviteter för målgruppen och detta kan då vara ett ypperligt tillfälle för er att finna just er framtida förening! Varmt välkomna.

Senast uppdaterad: 7 februari 2024