Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Lär dig programmera!

Evenemangsdetaljer

  • Datum:12 september 2024
  • Tid:17:00 - 18:30
  • Kategori: Bibliotek
  • Kommun­del:Hallunda/Norsborg
  • Plats:Hallunda bibliotek, Borgvägen 1, 145 68 Norsborg
  • Mål­grupp: Barn, Ung
  • Biljett­information:Gratis!

Välkommen på Hello Worlds Prova på kurs med programmering!

Under fem torsdagar får du prova på programmering i olika, roliga program! Det är helt gratis och alla deltagare får låna en dator på plats. För dig som är 8-12 år. Anmäl dig till: sam.almasri@botkyrka.se Tillfällen: Torsdag 12 sep Prova på Webbstudio Torsdag 19 sep Prova på Scratchstudio Torsdag 26 sep Prova på Minecraftstudio Torsdag 3 okt Prova på Pythonstudio Torsdag 10 okt Prova på Spelstudio by King I samarbete med föreningen Hello World!

Tillgänglighet

  • Rullstolsanpassad lokal och entré
  • Rullstolsanpassad toalett

Senast uppdaterad: 17 april 2024